Hakkımızda

 1. Hakkımızda

  2002 yılında Bahtiyar Karakoç tarafından Giresun Sanayi Sitesi’nde kurulan Prolift Asansör, 6.000 m2 kapalı alana sahip tesislerinde otomatik kat ve kabin kapıları seri üretimine başlamıştır.

 2. Devamı...

  İhtiyaçlar doğrultusunda gerçekleştirilen yatırımlarla Bursa Sanayi Bölgesinde 16.000 m2 alan üzerine kurulu yeni fabrikasını açan Prolift Asansör son teknoloji ile üretim kapasitesini maksimum seviyeye çıkartmıştır. Üretimin her aşamasında doğaya, insana, kalite ve güvene azami önem veren Prolift Asansör, yürüttüğü Ar-Ge odaklı üretim çalışmalarıyla ürün çeşitliliğini sürekli geliştirmekte ve müşteri memnuniyetini kalite politikası olarak benimsemektedir.

  2 Panelden 6 Panele kadar merkezi ve teleskopik asansör kat ve kabin kapıları (boyalı paslanmaz, desenli, cam ve PVC) kendi bünyesinde tasarlayarak 95/16/EC asansör yönergesi kapsamında EN81-20-50, EN81-58 standartlarına uygun üretim yapan Prolift Asansör ürünleri, yerel ve uluslararası kurumlar tarafından kalite belgesi ile belgelendirilmiştir.

  Başlangıçta yılda 10.000 kapı üretmek üzere kurulan Prolift Asansör, genişleyen pazarda Asya, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’ya yaptığı ihracatlarla üretim kapasitesini yılda 160.000’e çıkarmıştır.

  2018 yılı itibarıyla 34 ülkeye ihracat yapan Prolift Asansör istikrarlı büyümesini sürdürerek talepler doğrultusunda ürün yelpazesine Paket Asansör sistemlerini de eklemiştir ve bu kapsamda kendi bünyesinde; asansör kabini, asansör kontrol panosu, süspansiyon, ağırlık karkası ve makine şasisi üretimlerini yapmaktadır.

  2014 yılından günümüze dek Türkiye genelinde kat ve kabin kapısı üretim ve satışında sektörün lideri konumunda olan Prolift Asansör, liderliğini uluslararası düzeye taşımayı hedeflemektedir.

 1. Fotoğraflar
 1. Videolar

  Prolift Asansör Tanıtım Filmi


  Prolift, Asansör Motoru


  Teleskobik 2 Panelli Kat Kapısı Montajı


  Süspansiyon, Ağırlık Çerçevesi ve Motor Şasisi


  Merkez Teleskobik Kapı

 1. Merkezi Kat Kapısı Mekanizması


  Merkezi Kabin Kapısı


  Kat ve Kabin Kapısı Mekanizması Lazer Kesim


  Kasa Büküm


  Yan Direk Büküm

 1. Punch Panel Üretim


  Punch Kasa ve Direk Kesim


  Kasa Başlık Büküm


  Teleskopik Panel Büküm


  Pendulum Test

 1. Paketleme Yükleme Lojistik


  Bursa Fabrikası İnşaatı


  Geçmişten Bugüne Prolift


  14. Uluslararası Asansör Fuarı

34Ülkeye İhracat
23Ürün Kategorisi
300Adetten Fazla Ürün Çeşidi